kredyty dla zadłużonych online

Kredyty dla zadłużonych online z komornikiem – fakty i mity

Na rynku finansowym dostępnych jest mnóstwo produktów, z których skorzystać mogą nie tylko klienci o dobrej historii kredytowej, ale również osoby mające zadłużenia i zaległości w spłacie. Dodatkowo nieliczne firmy pożyczkowe stworzyły ofertę kredytów dla osób zadłużonych online, wobec których wszczęto postępowanie komornicze. Proces ubiegania się nie jest tak skomplikowany, jakby to się mogło wydawać. Przedstawiamy największe mity, które powstały wokół tego tematu.

MIT: Nie da się otrzymać pożyczki posiadając komornika

Choć na rynku finansowym dostępnych jest niewiele ofert kredytów dla zadłużonych z komornikiem, to opcja ta jest jak najbardziej możliwa. Mało tego, możliwe jest nawet wybranie spośród kilku propozycji tej, która wydaje się być najkorzystniejsza dla obecnej sytuacji finansowej.

MIT: Do uzyskania kredytu dla zadłużonych z komornikiem potrzeba dużo zaświadczeń

Firmy pożyczkowe słynne są nie tylko z łagodnych warunków przyznawania zobowiązań, ale również z wielu zalet, które w opinii konsumentów często są czynnikiem decydującym o wybraniu konkretnej oferty. Według raportu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy dla 36 proc. badanych istotne jest minimum formalności, jakie oferują firmy pożyczkowe, a dla 54 proc. ważnym czynnikiem jest szybkie rozpatrzenie wniosku.1

MIT: Kredyty dla zadłużonych online można otrzymać samodzielnie

Zadłużenie i zajęcie komornicze konsumenta to duże ryzyko dla firmy pożyczkowej. Oferty dla tej grupy klientów zostały stworzone w taki sposób, by obie strony uzyskały to, na czym im zależy. Warunkiem uzyskania kredyty dla zadłużonych online jest posiadanie osoby, które będzie gwarantem. W ten sposób firma pożyczkowa jest zabezpieczona przed ryzykiem niewypłacalności klienta, a wnioskujący może otrzymać gotówkę mimo trudnej sytuacji finansowej.

MIT: Firma pożyczkowa nie ma żadnych wymagań wobec kredytobiorcy, liczy się tylko dobra zdolność gwaranta

W pierwszej kolejności gwarant jest osobą, która poręcza solidność kredytobiorcy, dlatego musi on spełniać jedno i najważniejsze kryterium – posiadać odpowiednio wysokie dochody, które mimo zajęcia komorniczego, pozwolą mu spłacać kolejne zobowiązanie.